סיור חנוכיות נגיש בעיר העתיקה

שלום,

הנה מסלול הליכה בירושלים העתיקה המתאים גם לכסאות גלגלים. אתם מוזמנים ללכת ולהנות מהחנוכיות המנצנצות ברחובות ובחלונות. מתאים כמובן גם לעגלות ילדים.

המסלול: שער יפו – רח' הפטריארכיה הארמנית – פינת מגדל דוד הקישלה (הורדת נוסעים)* – סט. גיימס – אור חיים (החלק התחתון תלול מעט) – שמאלה (צפונה) לרחוב חב"ד עד המדרגות וחזרה – המשך בחב"ד (דרומה) – פניה ימינה לרחוב המלאך – עצירה בככר – חזרה לרחוב חב"ד – פנייה שמלאה בברקאי – שמאלה לרחוב היהודים (אפשר לעצור לבייגלה / סופגניה / פיצה וכו) – יציאה לככר החורבה – כניסה לרחוב חיי עולם – מכאן אפשר לפנות ימינה אל פתח בתי הכנסת הסטנבולי – בית אל ואליהו ולהתרשם מהדלתות ומהמנורות שעליהן – חזרה לחיי עולם – אפשר לעצור בככר הרובע לשרותים או נשנושים – המשך בחיי עולם – בית השואבה – עצירה בככר בתי מחסה – אפשר להכנס לחצרות הבתים ליד להתרשם מהחנוכיות – יציאה מבתי מחסה דרך רחוב החצוצרות אל מגרש החנייה של הרובע היהודי.

 * אפשר גם להתחיל את הסיור רגלית / גלגלית משער יפו ולהגיע גם עם כסאות גלגלים לרחוב הפטריארכיה הארמנית. ואז אפשר לחנות בחניון ממילא ולעשות את הסיבוב חזרה לשער יפו למפגש עם המכונית. זה למקרה שאין אפשרות / רצון להכנס עם הרכב לעיר העתיקה.

 חניה:  אני ממליצה להוריד את הנוסעים ליד מגדל דוד – הקישלה (תחנת המשטרה) ולהחנות את הרכבים בחניון בהר ציון. הנהגים יגיעו לנקודת המפגש ברגל. בסיום הסיור ניתן להגיע מהרובע היהודי לחניון הר ציון בקלות יחסית או לבקש מהנהגים לבוא ולאסוף את הנוסעים ליד מגרש החניה של הרובע היהודי. מי שאינו תושב הרובע עם אישור, אמנם, אינו יכול לחנות שם אך ניתן להעלות נוסעים. או לחוות בחניון קרתא או ממילא ולהכנס דרך שער יפו ברגל / גלגלים.

 העיגולים במפה מסמנים מקומות בהם אפשר לשבת ולהתאסף: הככר ברחוב המלאך, ככר החורבה וככר בתי מחסה.

 שרותים נגישים יש במרכז הרובע היהודי ליד בתי הקפה.

 המפה אינה באיכות גרפית מעולה, בלשון המעטה. אם למישהו האמצעים לערוך אותה בצורה הראוייה אשמח.

הערות והארות תתקבלנה בשמחה

חג אורים שמח